Тел: +38 (057) 720-91-19; E-mail: sales@owen.ua; support@owen.ua 61153, м. Харків, вул. Гвардійців Широнінців, 3А 0-800-21-01-96
0-800-21-01-96 ТЕХПІДТРИМКА Image Client
( безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів по території України )

Система димовидалення

Склад системи та технічні рішення

Система складається з:

 • шафи керування з пусковою апаратурою;
 • пульта дистанційного запуску та контролю стану;
 • клапана димовидалення (далі КДВ);
 • вентиляторів димовидалення.

На лицьовій панелі шафи розташовані наступні елементи:

 1. лампа індикації «Щит під напругою» - світіння індикатора оповіщає про те, що на щит подано напругу;
 2. лампи індикації положення клапанів «Відкрито»;
 3. ключ керування місцевий/дистанційний

  Режим «Місцевий» призначений для проведення регламентних робіт з обслуговування системи. У цьому режимі керування можливе тільки з лицьової панелі шафи кожним механізмом окремо.

  Цю операцію можливо виконувати тільки в режимі положення ключа керування «Ручний».

  Режим «Дистанційно» призначений для пуску системи димовидалення з виносного пульта керування, натисненням кнопки «ПУСК».

 4. кнопки відкриття клапанів – ця кнопка призначена для перевірки роботи та кіл керування клапаном, при натисненні кнопки «КДУ Х відкрити» на КДВ буде подано сигнал на відкриття, якщо кола керування та КДВ справні, на лицьовій панелі шафи з’явиться індикація «КДВ Х відкритий»;

  Цю операцію можливо виконувати тільки в режимі положення ключа керування «Ручний». Якщо на ШДУ є індикація відкриття клапана, то повторне натиснення на кнопку «Відкрити» не приведе до дії.

 5. кнопки «Пуск» та «Стоп» вентилятора – призначені для перевірки працездатності вентилятора  димовидалення.

  Цю операцію можливо виконувати тільки в режимі положення ключа керування «Ручний».

Пульт керування  системою димовидалення виконано на базі посту керування та розташований на посту охорони, на вході до будівлі. На пульте розташовані індикатори стану:

 • «Готов» (Готовий) – якщо індикатор світиться − система готова до пуску;
 • «Ошибка» (Помилка) – якщо індикатор світиться − система не готова;
 • «Работа» (Робота) – якщо індикатор світиться – система працює.

На пульті розташована кнопка дистанційного пуску.

Запуск системи можливий тільки при світінні індикатора «Готов».

Робота з пультами дистанційного керування системою

Для початку роботи з пультами дистанційного керування СДУ необхідно виконати наступні дії:

 1. перевести ключ керування системою в положення «дистанційного керування»

  На пульті керування засвітиться індикатор «ГОТОВ», система готова до роботи. Якщо засвітився індикатор «ОШИБКА», то необхідно виконати перевірку стану наступних компонентів у ШДУ:

  • стан автоматичних вимикачів QF1, QF2, QF3, QF4 - нормальний стан «Увімкнено»;
  • стан КДВ - нормальний стан «Закрито», перевірка стану КДВ виконується по індикації на ШДУ, якщо клапан відкритий, його необхідно закрить, закриття клапана виконується вручну, якщо клапан закрито, а система відображає його положення «Відкрито», то необхідно виконати регулювання кінцевого вимикача на КДВ (див. інструкцію щодо експлуатування КДВ);перевірити стан датчика тиску, який установлено на кожному вентиляторі, вихідне значення «0»,
 2. перевірити це можливо за світінням номера входу програмованого реле ОВЕН ПР110-220-12Д.

Після усунення несправності на пульті керування засвітиться індикатор «ГОТОВ».

Під час натиснення кнопки «ПУСК» система автоматично виконає запуск СДУ, при цьому індикація «ГОТОВ» погасне, і протягом 25-30 секунд з’явиться індикація «РАБОТА» (Робота). Якщо в процесі пуску не виконався регламент запуску, засвітиться індикація «ОШИБКА» (Помилка).

Для зупинення роботи СДУ необхідно на ШДУ виконати перемикання режиму роботи в положення «Місцевий», або вимкнути автоматичний вимикач QF1, і через 5-10 секунд повернути його у початковий стан, виконати ручне закривання КДВ, після цього можливо перевести ключ керування в положення «Дистанційний» і на пульті керування засвітиться індикатор «ГОТОВ».

Опис функціонування

Режим «місцевого» керування призначений для перевірки працездатності  системи та виконання регламентних робіт з обслуговування. Для роботи використовуються кнопки, що розташовані на лицьовій панелі шафи керування. Для перевірки роботи клапанів та вентилятора в режимі налагодження та проведення технічного регламенту необхідно перемкнути ключ керування у стан «Ручний» режим.

Фото проектуРежим «дистанційного» керування призначений для запускання системи димовидалення оператором за допомогою пульта керування при виникненні пожежі. Для переходу в «дистанційний» режим необхідно виконати перемикання ключа керування у положення «Дистанційний». На пульті керування оператора засвічується індикатор «Готовність» – це підтвердження готовності системи до роботи. При натисненні кнопки «ПУСК» індикація  готовності гасне, і системі починає роботу.

Порядок вмикання механізмів у режимі «дистанційний»:

 • пуск пускача вентилятора (з контролем увімкнення пускача);
 • контроль роботи вентилятора по датчику тиску повітря;
 • пуск клапанів з контролем положення.

Після проходження сигналів керування та контролю стану на пульті засвічується індикатор «Робота», для вимикання системи необхідно на щиті керування перевести ключ керування у положення «Місцевий».

Фото проектуЯкщо при переведенні ключа в положення «Дистанційний» засвічується індикатор «аварії», необхідно виконати наступні дії:

 • перевірити стан автоматичного вимикача двигуна (QF1);
 • перевірити стан автоматичних вимикачів QF2, QF3, QF4;
 • перевірити візуально світіння індикації стану DI програмованого реле ОВЕН входи: 1,2,6,9,11 (див. схему електричну  та настанову щодо експлуатування реле).

Усунути помилку та повторити операцію знову.

Для реалізації алгоритму контролю та керування СДУ застосовано логічне реле виробництва компанії ОВЕН  ПР110-220.12ДФ.8Р. Реле має у своєму складі 12 цифрових входів з потенціалом на вході ~230В (входи використовуються для обробляння інформації від механізмів, що входять до складу системи), 8 цифрових виходів типу «сухий контакт» для керування  механізмами, що входять до складу.

 

Про розробника/виконавця

 

Контактна особа: Анатолій Данилевський

Адреса електронної пошти: danatoly@ukr.net

Робочий телефон: (099) 601-09-46

Зворотній зв'язок